Jdi na obsah Jdi na menu
 


"Ať jsou šťastny všechny bytosti"

17. 9. 2019

             Je to součást naší víry, totiž přesvědčení, že ano! Že člověk, který druhým lidem přeje štěstí může se z milosti Boží stát prostředníkem , přez kterého Pán Bůh dokáže ve své vůli obdarovat zážitkem čistého štěstí i jiné lidi, a to i na veliké vzdálenosti a bez toho, že by oba na tuto skutečnost byli připraveni. A zdá se, že tenhle zážitek má na vědomí, spomínání a prožívání lidské v budoucnosti zásádní vlyv. Už to, že nám tenhle pocit jako dar z nebes někdo zprostředkuje, má na lidskou psychiku dlouzetrvající blahodární účinek. Lidské vědomí miluje pocit štěstí a pak člověk začne být vědomě aktivní a jednoduše chce tenhle pocit zažít znovu a znovu a tak se snaží zopakovat prožívání štěstí a tak hledá v duchu jeho zdroj. My jako členové BDB máme to potěšení vědomě nalézat tenhle pramen štěstí a získavat tenhle Dar Boží pro sebe a pro druhé, provedením prosby u Boha, skrze Ježíše Krista, o štěstí pro všechny bytosti vesmíru a představou, že se to již děje, (jak nás On sám v písmu učí), že v duchu prosíme o tenhle dar Toho, kto dřív, jako vyslovíme své přání, ví, o co ho chceme požádat.. Můžeme ho jako představu, jako ideu obdarování štěstím posílat na všechny strany sami za sebe, ale v uvědomění, že Bůh je jediným a konečným pramenem všeho dobrého, využíváme možnost požádat o štěstí pro všechny přímo Jeho, jež se k nám ve své milosti sklání.

            Je vhodné, nebo spíš nutné, abychom byli psychicky ve stavu, který praktikování téhle prosby nepřekáží, být dobře naladění a s vědomím, které je neovlyvněno dalšími myšlenkami, či představami. Koneckonců je to altruistická prosba, takže přirozeně každá negativní emoce, myšlenka, nebo představa by byla překážkou.

             Praktikovat tuto duchovní představu, za splnění tohoto předpokladu, by mělo být časově celkem nenáročné,a možné kdykoli, kdy nám to stav nášho vědomí a momentální nároky na práci vědomí dovolí.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář